bu basit adimda grafik sürücü güncellemeleri

Her bilgisayar Cihaz tekrar normal ve düzgün islemesi için bir sürücü gerektirir. Ayni ATI veya AMD ekran karti için de geçerlidir; uygun bir sürücü olmadan, kötü ses çikisi, kötü görüntü kalitesi ve çözünürlügü ve benzeri olanlar gibi bir çok problemle karsi karsiya sona erecek. Bu bir sürücü yüklemek için yeterli degil ama en yüksek performans için ayni en son sürümü olmasi gerekir. Kendi isletim sistemi olarak Windows XP veya Vista kullanan herhangi bir sistem için grafik sürücü güncellemeleri gerçeklestirmek için gerekli olan adimlari asagida özetlenmistir vardir.

Grafik sürücü güncellemeleri yapmadan önce ilk adim GPU-Z programini çalistirarak yapilir hangi bilgisayarinizda mevcut olan grafik karti belirlemektir. Bunun için, sisteminizde web tarayicinizi açin ve adres ‘http://www.techpowerup.com yazin. Grafik sürücü güncellemeleri görevi hatirliyorum bir internet baglantisi olmadan yapilamaz. Istediginiz web sayfasini açti sonra, sekme ‘GPU-Z’ ve tip grafik karti numarasi ile birlikte sisteminizde yüklü isletim sistemi adina tiklayin.

Bunu yaptiktan sonra, sistem otomatik olarak ekran karti belirlemek ve dogru sürücü ile ilgili bilgi verecek. Bir sonraki adim kullandiginiz aygit sürücüsü eski olup olmadigini ögrenmek için, bu için, Dell veya HP gibi grafik karti üreticisinin web sitesini ziyaret etmek gerekir. Eger grafik sürücü güncellemeleri yapmak zorunda oldugunuz Ikinci seçenek sitesi ‘www.ati.amd.com / support / sürücü’ gidin ve seçenegi ‘Download Grafik Sürücüleri seçmektir.

Grafik karti ailesi ve ürün ile birlikte PC’nizin isletim sistemi seçin ve sonra grafik sürücüsü en son sürümünü almak için ‘download’ seçenegini tiklayin. Ingilizce disinda bir dil ile rahat olanlar için, bu site de tercih edilen dili seçmek için bir seçenek saglar. Indirme islemi tamamlandiktan sonra, masaüstünüzde veya baska güvenli bir yere kaydedin. Eski çikardiktan sonra en son sürücü yazilimi yükleyin ve sonra yeni bir çalisma almak için sistemi yeniden baslatin.

Grafik sürücü güncellemeleri ATI veya AMD grafik karti düzgün yürütülmesini saglamak için çok gereklidir. Sadece uygun bir sürücü ile, kartin tüm fonksiyonlari kapasitesini en iyi sekilde kullanmak mümkün olacak.