gelismis online kar programlama-için lamba

LAMP ev sahipligi yani sira web siteleri olusturmak için kullanilan web teknolojilerinin en popüler amalgamations biridir. LAMP programlama dört teknolojileri yani Linux, Apache, MySQL ve PHP temsil eder. Bu teknolojiler siber dünyasinda oldukça olgun ve popüler.

Linux-A, sunuculari ya da bilgisayar gibi donanim makineleri sürücüler popüler isletim sistemi,. Bu UNIX elde. UNIX Microsoft Windows kadar popüler olmayabilir, ama bu güçler en önemli ve güçlü aglarin bazi de bu dünyanin bilgisayar sistemleri. Linux UNIX en gelismis dali olarak kabul edilebilir. Bu dal özellestirme ve kullanim kolayligi odaklanmaktadir. Bugün, Linux dagitimlari çok çesitli pazarlarda mevcuttur. En popüler dagilimlari Ubuntu, CentOS, Debian ve Red Hat içerir. LAMP en temel parçasi Linux.
Apache-Apache Linux dagitimlari için bir çevre yazilim paketi olarak çalisan bir iyi sevdim web sunucusudur. Bu web istemci istegi fiziksel sunucu tarafindan taninan ve web sayfalari sunarak cevap saglar. Bu basit sunucu Apache Software Foundation tarafindan tanitildi.

MySQL-Bu dünyanin en begenilen açik kaynak veritabani sistemidir. SQL temel olarak Microsoft gibi veritabani yönetim sistemleri çesitli kullanilan bir veri isleme ve tasarim dilidir. LAMP programlama açik kaynak olarak, MySQL, budama manipüle olusturma, arama ve hassas bilgileri veya veri tutmak veritabanlari, ev sahipligi için sorumludur.

PHP-PHP Hypertext Pre-islemci anlamina gelir. Bu özel web programlama ile kullanici kolaylastirir en popüler betik dillerinden biri olarak kabul edilir. Internet üzerinden görülür web sitelerinin çogu PHP ile güçlendiriliyor. Bu gerçegin arkasinda en popüler nedenlerinden biri PHP ögrenmek çok kolay ama gelistirmek için de oldukça hizli sadece olmasidir. PHP gerçeklestirir yolu diger programlama dillerinden farkli degildir. Bir avantaji PHP bazi diger platform dilleri gibi derlenmis olmasidir.

Web gereksinimleri çesitli ikram için hosting ve programlama LAMP sunan sirketlerle bir dizi vardir. Bu sirketler is örgütleri daha etkin çalismasina izin verir.