disk birlestirme – ne kadar düzgün birlestirmek için

Herkes basit bir disk birlestirme daha yavas bir bilgisayar hizlandirir bilir. Ama disk birlestirme çalistirirken PC kullanicilari birlestirme sorunlari türlü karsilasacak süphe dügmesine Analiz veya birlestirme tiklayarak herhangi bir yanit, örnegin, vardir. Bunu yaparsaniz, lütfen sorunsuz sorunsuz bir disk birlestirme yapmak için bazi olmazsa bilinen ipuçlari söyler Bu makalede, kaçirmayin.

1) birlestirme önce diski temizleyin. Microsoft Windows kullanicilari artik kullanilan bazi dosyalari kaldirarak bir bilgisayarlarin sabit diskinizde bos disk alani birakmadan amaciyla bir Disk Temizleme (cleanmgr.exe) bakim yarar saglar. Ilk birlestirme önce çalistirmak için gereklidir. Asagidaki adimlari takip edebilirsiniz: açmak Bilgisayarim-> sag Özellikleri seçmek için temizlemek istediginiz diski tiklatin – Genel içinde> tiklayin Disk Temizleme -> hashas-up Disk Temizleme sihirbazi içinde silinecek dosyalari seçmek -> Basin Tamam -> bu “size mecburen bu eylemleri etmek istediginizden emin misiniz” sordugunda Evet’i tiklatin. Bu nedenle, sistem otomatik olarak seçilen dosyalari temizler.

2) birlestirme önce hatalari kontrol edin. Hata denetimi kötü sektörler dahil olmak üzere çesitli sabit disk sorunlari, kontrol yardimci ve sonra sabit disk hatasi genis bir yelpazede düzeltecektir. Burada hata denetimi baslamak için yapilmasi gerekenler: Bilgisayarim açik – üst> Araçlar – -> Basin Hata denetimi içinde Simdi Denetle -> sag Özellikler’i seçin o zaman hata kontrol etmek istediginiz diski tiklatin ve> iki isaretleyiniz sekmeler “Otomatik olarak dosya sistemi hatalari düzeltmek” ve “için Bozuk bölümleri düzeltmeye çalis tarama” -> Basin kontrol baslatmak için Baslat.

3) Özellikle çalisan tüm programlar, programi çalistirirken, tekrar tekrar bir daha yavas bilgisayar ve yavas birlestirme hizi ile sonuçlanan, sabit diskteki verileri okuyacak olursa olsun gerçek zamanli özelligi uygulamak anti-virüs programlari kapatin.

Bundan sonra, Baslat gidebilirsiniz -> Tüm Programlar -> Donatilar -> Sistem Araçlari-> Disk Birlestirici sabit diski birlestirmek için. Bu arada, lütfen bir bilgisayar çökmesi durumunda, herhangi bir okuma / veri islem yazma yapmayin lütfen unutmayin.