tibbi fatura yazilim otomatik fatura isleme

Bu islem için kullanilan bu yazilim yaygin olarak tibbi fatura yazilim olarak da bilinir. Fatura yazilim tip merkezi olusturmak gerekiyordu hizmetler için hastanin uygunluk kontrol edebilirsiniz. Daha önce, önce bu yazilimin kullanimina, faturalandirma islemi çok fazla adim gerektirir. Saglik bakim saglayici ve faturalari ödemek için ve tüm etkilesim isleme ve ödeme olabilir gün ya da hafta çekmek için kullanilan bir fatura döngüsü denilen kullanilan sigorta sirketi arasinda bir etkilesim vardi. Bu islemi kolaylastirmak için, yeni tibbi fatura yazilim tüm süreci kolaylastirir ve zaman, çaba ve çok para tasarrufu birçok otomatik islemler saglayan kullaniliyor.

Daha önce etkilesimi hastaya doktor ziyareti ile baslar ve onun tedavisi özet özetlemek ve iddia için hastanin uygunlugu analiz etmek için kullanilir. Tüm süreç alici çok karmasik ve zaman ama tibbi fatura yazilim otomatik olarak her sey yapilir alma ile bu çok kolay ve zaman tasarrufu yapti. Yazilim ayni zamanda önemli ölçüde ret yüzdesi asagi getirdi. Yazilim ayni zamanda daha iyi bir kalite kontrol saglar ve verimli, hatasiz ve düzgün fatura islemi saglar.

Tibbi fatura yazilim faturalari, elektronik islenmis onayli veya elektronik reddetti, elektronik olarak sunulan ve ödeme elektronik daha kaliteli bir hatasiz islem saglar hangi iade alir. Ayni yazilim her seyi yapar ve ekstra bir sey gerekmektedir. Hatta talep formlari ve diger belgeler indirilebilir gerekmez. Bu yazilimin tutarlilik seviyesi dogrulugunu artirir ve personelin is yükü azaltir. Gönderirken herhangi bir hata durumunda, sistem otomatik olarak kullaniciyi uyarir.

Tibbi fatura yazilim iki kez veri girisi alinan süresini azaltir birincil ve ikincil sigorta faturalari isler. Iddia faturalari teslim sirasina göre isleme ve ikinci fatura kez ilk islemden geçiyor baslar edilir.