microsoft word için docx dosyalarini dönüstürme

Sadece sadece dosyayi açilmaz programin eski bir sürümünü oldugunu fark docx formatinda önemli bir MS Word dosyasi aldiginizda size zorlandiginiz oldu mu? Muhtemelen Programin en son sürümü bir Docx dosyasi aldik. Bu biçim dosyalari program eski sürümleri ile uyumlu degildir. Bu sorunla karsi karsiya tek kisi sen degilsin. Ya bir doc dosyasini için yeni format dosyalarini dönüstürmek, ya da en azindan dosyayi açmak için edebilmek için indirebilirsiniz çesitli araçlar vardir.

Windows kullanicilari için bunu yapmak için basit bir yolu MS Word eski sürümleri yeni docx formati dosyalari destek saglayacak bir uyumluluk paketi indirmektir. Ancak Windows kullanicilari için baska bir alternatif size docx dosyasini görüntülemek edebilmek için gereken durumlar için, Microsoft web sitesinden MSOffice izleyici yüklemek olacaktir, ancak düzenlemek gerek var.

Herhangi bir platformda Microsoft olmayan kullanicilar için, çok basit araç sizin için dönüsüm yapacak online olarak mevcuttur. Bu araçlarin çogu kelime islem sektörde mevcut daha standart formatlari biridir ve hemen hemen tüm kelime islem platformlari ile uyumlu olan rtf biçime yeni docx biçiminde belge dönüstürmek. Docx dosyasi rtf biçimine dönüstürülür, ve kelime islem programi açiktir sonra, istenilen herhangi bir biçimde içine kaydedebilirsiniz. Çogu durumda% 95 veya daha fazla orijinal belge biçimlendirme ve görünüm ve his korunabilir.

Bilgisayarinizda yüklü olan her iki durumda da MS Word bir sürümü Açik XML dönüstürücü kullanimi, ya da bir doc dönüstürme yeni format dosyanin is yapacak üçüncü kaynaklardan bir masaüstü widget indirmek için – Mac kullanicilari iki seçenek olabilir dosya. Bir Novell platforma özel çözüm ücretsiz kullanilabilir Açik Kaynak Open Office yazilimi kullanmaktir. Novell tabanli Open Office paketi yerlesik Açik XML araci, kullanicilarin eski biçimi dosyasina yeni dosya biçimi dönüstürmek saglayacak.