etkili yazilim gelistirme saglamak için adim adim yönergeler

Sadece projenin baska tür gibi, bir yazilim projesi bir sonunda etkili sonuçlar elde etmek için tam bir adim adim prosedürü takip gerektirir. Hindistan’da yazilim gelistirme dahil sirketlerin çogu capably yararli bir son ürün elde etmek için adimlari izleyin. Yazilim gelistirme dahil ekibinden ihmal her türlü varsa sorunlarini ve sorunlari, bu süreçte sürünme olabilir. Adimlari tutunan, proje gelistirilmistir hangi kurumun beklentilerini karsilamak yardimci olabilir.

Ihtiyaçlar ve Altyapi Analizi

Her seyden önce, bir fizibilite analizi bir organizasyon için özel bir yazilim projesinin önemini anlamak ve onaylamak için önemlidir. Bu ayni zamanda el ve projenin tamamlanmasi için gerekli zaman bütçe analizi içerecektir. Baska bir analizi, altyapi, ilgili yapilmalidir:
masaüstü
Server destegi
Entegrasyon ve test araçlari
Otomatik raporlama araçlari vb.

çesitli uzmanlarin rolü

Daha sonra, yazilim projesinin gelisimine bagli her profesyonel rolünü karar vermek önemlidir. Yazilim mimar, tasarimci, gelistirici ya da coder, yazilim yöneticisi ve ekip lideri kendilerine verilen görevlerin sorumlulugunu anlamak gerekir kim bu uzmanlarin bazilari vardir. Kendi kurulus bu profesyoneller için basarisiz olursa özel yazilim gelistirme hizmetleri, kiralanabilir.

belgelerin önemi

Yazilim gelistirme her asamasinda Belgeler istenen sonuçlari elde etmek için önemlidir. Sag yazilim planlama tasarimi ve özel yazilim programlama, belgeler ekip üyeleri belirli bir yönde çalismak için yardimci olabilir.

önemli asamalari

Hindistan yazilim gelistirme sunan sirketler tarafindan takip önemli asamalari sunlardir:
Gelistirme asamasinda farkli proje modülleri ile gelip kodlama içerir.
Projenin ilerleme Izleme erken bir asamada sorunlari ve konulari ayiklamak için baska bir önemli bir asamadir.
Modülü entegrasyonu takip eder ve alfa ve beta gibi yazilimin farkli sürümleri, serbest birakilir.
Test hatalar ve bosluklar kesfetmek için yapilir.
Son olarak, proje uygulanmaktadir.