senin pc ne yavasliyor – bilgisayarinizin daha hizli çalismasini saglamak için nasil

Önce yeni bir bilgisayar aldim, muhtemelen yüksek performansi ile mutlu. Ama bir süre sonra, bunu oldugu gibi o kadar hizli degil bulur. Ve bu yavaslama tutmak ve arada bir donduracak. Ama ne bilgisayar yavas ve yavas çalismasini saglar? Daha hizli çalismasini saglamak için?

Bu tür, gereksiz dosyalari silerek diski birlestirerek, gereksiz baslangiç ??programlarini devre disi birakma ve benzeri gibi PC’nizin performansini artirmak için yollar birçok türde, duymus olabilir. Bir bilgisayar hizlandirmak için daha çok yolu söylemek mümkün olabilir. Ama bilgisayarinizin performansini bunlari tam olarak etkilerini biliyor musunuz? Bilgisayarinizin hizini en büyük etkisi vardir parçasi nedir?

Dürüst olmak gerekirse, disk birlestirme gereksiz dosyalari silme ve gereksiz baslangiç ??programlarini devre disi birakarak bilgisayarinizin biraz daha hizli yapacaktir. Ama bilgisayariniz yeni gibi çalismasini saglamak için, size PC’nizin performansini üzerinde en büyük etkiye sahip sorunu çözmek gerekir. Kayit Defteri her zaman, Windows 7, Vista, XP ve önceki sistemleri gibi tüm Windows sistemlerinde en önemli parçasi olmustur.

Bu sistem, programlar, sürücüler ve benzeri için tüm önemli bilgileri depolayan veri merkezidir. Bilgisayarinizda bir program veya aygit yüklemek her zaman, bunlari kayit defterinde kayitli almak gerekir. Ve sonra program veya aygit için hayati verilerini depolayan girisleri olacaktir. Ama bir program, sürücü veya bilgisayarinizdan silinmez, silinmis olmasi gerekiyordu arkasinda kalan bazi girdi olabilir.

Bu girisler artik kullanilmaz. Yaptiklari tek sey kayit hantal yapmaktir. Ve sonra bilgisayarinizin performansini giderek azalmasini saglayacaktir. Bu PC yavaslar gerçek bir sorun. Sorunu çözmek ve bilgisayarinizi hizlandirmak için?

Eger kayit defterinde tüm geçersiz ve kullanilmayan kayitlari temizlemek gerekir. Eger onu temizlemis zaman, her zamankinden daha hizli bilgisayariniza bulur. Ve simdi ve sonra temizlemek gerekir unutmayin. Programlari kaldirdiginizda kayit defterinde sol her zaman geçersiz ve kullanilmayan kayitlari oldugundan.

Sana kayit defterini temizler sadece bir sistem optimize uygulamayi kullanmak için tavsiye degil, ayni zamanda tamamen Windows sistem optimize etmenize yardimci olur. Bu ortalama bilgisayar kullanicilari için en kolay yoludur.