anti virüs yazilimi

Virüs asilari daha hizli bir oranda mantar olmasina ragmen hala bilgisayar sistemi virüs serbest tutmak için kullanicilarina yardimci olmak için çok iyi ve makul anti-virüs yazilimi vardir. Su anda, asagidaki en popüler anti virüs yazilimi vardir:
Norton anti virüs
dr.soloman
PC temiz

Anti-virüs yazilim fonksiyonu asagidaki fonksiyonlardan birini veya daha fazlasini gerçeklestirmek için:
Önleme: Anti-virüs programlari önleyici veya restoratif olabilir. Önleyici teknikleri gibi biçimlendirme ve silme, hatta yazmak tanidik yazilim test ederken sabit disk korunmasi gibi dogrudan erisim durdurma girisimleri içerir. Restoratif süreç bir disket gibi güvenli bir alanda, CMOS bilgi, boot sektör bilgileri, dosya ayirma tablosu, vb bir kopyasini muhafaza elde edilir.

bulma
Bu makine veya disk içine yüklendikten sonra detektörleri bir virüsün varligi, kullanicinin isitin. Bu programlar çalistirilabilir dosyalari saglama degerleri listesini içeren bir dosya korumak. Tanimlayicilari çogaltir, bu kendisinin bir kopyasini yapar gerçegine güveniyor.

Asilama: vaccinators çalistirilabilir dosyalari içine bazi kod enjekte. Asi dosya çalistirildiginda, enjekte kod yürütülmekte olan programin bir bütünlük denetimi gerçeklestirir ve herhangi bir degisiklik yapilmis varsa uyarir.

Asilama: inoculators uygun yerde enfekte olan bölgelerden veya dosyalari içine virüs imza eklemek. Virüs kendi kendini algilama yapar, onlarin imza bulmak ve hafiza / disk / dosya zaten bulasmis ve böylece bulasmaz inaniyorum.

Hasar kontrolü: daha donanimli anti-viral programlar da hasar kontrol yetenegine sahip virüs saldirisi nedeniyle neden oldu.