sistem yedekleme rolü

Tüm önemli dosya ve baska bir depolama aygitinda verilerin bir kopyasini sonra herhangi bir endise olmadan devam eger. Baska bir depolama ortaminda önemli dosya ve belgeleri tüm bir kopyasini tutmak Bu adim yedek olarak bilinir.

Orijinal verilerin bu ek kopyalarini bir veri kaybi durumunda veri geri yüklemek için kullanilabilir. Yedekleme veri kaybi veya sistem hasar olaydan sonra orijinal durumuna tam bir sistem geri yükleme önemli bir rol oynar. Ayrica, eger yanlislikla önemli dosya ve veri bazi kaybetmis zaman sonra yedek dosyalari geri yükler. Yedekleme Bu ek kopyalarini ya bir disket, CD / DVD, USB flash sürücü, online yedekleme ve baska bir depolama aygitinda olusturulabilir.

Sadece basit bir kopyalama ve yapistirma islemi takip ederek önemli verilerin yedek kopyasini olusturabilirsiniz. Ayrica, veri yedekleme için kullanilabilir diger bazi araçlar vardir. El dosya veya klasörü kopyalamak ve bir yedekleme ortami olarak hareket edecek depolama yere yapistirin tüm önemli verilerin yedegini alma durumunda. Genellikle tüm önemli verilerin birden fazla yedek kopyasini almak için iyi bir uygulama olarak kabul edilir.

Verilerinizin yedek aldiktan sonra, size tüm önemli verileri kaybetmis zaman zaman noktasina yedekleme geri yükleme amaciyla güvenli bir yerde saklayabilirsiniz.

Istediginiz ve projelerinizi, fotograflarinizi, videolarinizi, önemli yazilimlar, kisilerinizi, favorilerinize ve digerleri gibi kolayca degistirilemez herhangi bir veri yedekleme yapabilirsiniz.

Bu CD / DVD sürücüsüne CD / DVD takmadan ya da USB portuna flash sürücü tanittigim gibi bilgisayar sistemine yedekleme ortami ekleyerek yedegi geri yükleyebilirsiniz. Bazi antivirüs yedekleme hizmetleri kullanicilarina sunmaktadir.