nasil ubuntu degisiklikler temalar

Varsayilan olarak Ubuntu aralarindan seçim yapabileceginiz bu tema seçenekleri bir avuç Gnome arayüzü ile yüklenir. Birçok varsayilan ayarlari sevmiyorum ve farkli bir sey tercih ediyorum. Ne Gnome kullanimi hakkinda güzel özellestirme seçenekleri binlerce ve birisi yapabilirsiniz temalari oldugu gerçektir. Eger arayüz istediginiz hemen hemen her sey gibi görünmesini saglayabilirsiniz.

Yeni bir tema istiyorsaniz, önce gidip yeni bir indirmek gerekir. Gnome temalar için bir arama motoru ve göz gidin veya Gnome tema seçenekleri binlerce sahip oldugu görünüyor site arayin. Bir tar.gz dosyasi ve sabit diskinize kaydedin gereken tema paketini indirin.

Sistem »Tercih» Görünüm tiklayin. Bu sag pencerede zaten bir kutu açilacaktir. Yeni tema eklemek için altindaki Yükle dügmesini tiklatin. Eger sadece indirilen bir seçene kadar dosya sistemi üzerinden gidin. O zaten bakiyorsun pencerede görünecektir mesru bir tema oldugunu varsayarsak. Seçebilir ve simgeleri, renkleri, pencere sinirlari, ya da ne olursa olsun sizin gibi seçiminiz ile bu tema özellestirebilirsiniz. Genellikle zaten indirmek bir tema konusan bir birlesik bir görünüm vermek için tüm bu parçalari vardir.

Sizin gibi bir görünüm elde Eger geri dönüp tüm ayarlari sifirlamak zorunda kalmamak için, özellestirilmis bir seçenek olarak kaydedebilirsiniz. Bu Bunu seçerseniz hizli bir sekilde farkli görünüyor arasinda ileri ve geri geçis yapmanizi saglar.