iPhone için web gelistirme düsünmek

El cihazlari kullanimi Grafik zirveye dokunuyor. Sayilari her geçen gün artmaktadir. IPhone ile sörf web sitenizin sansini çok kat artmistir. Eger bir adim önde gitmek ve özellikle iPhone için gelistirilen web sitesi sunmak istiyor musunuz? Bu isinizin ilgi için almak için önemli bir ölçüdür.

IPhone Web gelistirme kolay bir sey degildir. IPhone web sitesi gelistirme için birçok kisitlamalar vardir. En büyük biri kendi boyutudur. Bu masaüstü ve iPad daha küçük boyutu bu nedenle gelistirilmesi ve kullanimi üzerinde birçok kisitlamalar getirir. Ivmeölçer yönelimleri nedeniyle sik sik degistirmek ve çok sitenin görünümü etkiler. Bu sinirlamalar içerik gibi çok sey degisiklikler, görüntü, düzen, navigasyon, vb yol

metin

Kullanicinin kolayca dolasabilirsiniz ve hizli okumak, böylece iPhone için web gelistirme bir sütun biçiminde içerigi ihtiyaci var. Her sey noktasina yazilmalidir. Yazi tipleri standart araç Cenevre yazi olmalidir. Karakterler 1 karakter kümesi Latin iPhone destek araçlari olmalidir.

görüntü

Orada alani sinirlamalari bu yüzden görüntülerin asiri kullanimi kaçinin. Görüntü ölçekleme çok büyük görüntülerin kullanimini önlemek sorunludur. Görüntü boyutu en az tutun. Görüntüler de bu web sitesi kullanim için de optimize edilmis görüntüler olmasi daha iyi olur böylece yükleme süresini artirin. Daha küçük resim kullandiginizda daha sonra ayrintili hatirliyorum. Daha iyi görebilmeniz için görüntü renk kontrast olmalidir. Eger detayli olarak gördügünüzde keskin kenarlara sahip görüntüler tercih. Bu resim yüklenmedi durumunda bosluklari doldurma gibi arama motorlarinda size yardimci olacak kadar görüntüler için alt etiketleri kullanin. Bu daha fazla yer ve indirme zaman tüketir, çünkü baslik olarak sayfanin üst görüntüleri koymayin. Eger “heRf” etiketi ile bölmek daha ekran daha büyük görüntü varsa.

navigasyon

Görüntü olarak ayni kural geçerlidir. Üst navigasyon koymayin. Navigasyon daha sonra içerik ve içerik basliklari koyun.

baglantilar

Bu iPhone ekran boyutu ile sigabilecek kadar URL’ler kisa tutun. 5-6 karakter baglanti çapa metin kadar uzun basarak kolay olur tutun.

önlemler

IPhone desteklemedigi için Flas kaçinin. Bu gezintiler sorunlari olusturmak için iç içe geçmis tablolar kaçinin. Ses dosyasi gömme kaçinin çünkü
yükleme süresi önemli ölçüde artirir.