dns izleme hayati bir rol oynar

Daha fazla bir web sitesine ziyaretçi sayisi daha bir Alan adi sunucusu erisilecek sayisini olacaktir. Yani bu sunucular trafigi veya spam için hacker kolay hedefler haline.

Çok yakin zamanda Subat, 2010 Hindistan Tata Danismanlik Hizmetleri (TCS) gelen BT çözümleri saglayicisi web sitesi bir Fransiz hacker tarafindan hacklendi. Alan Adi sunucusu girdileri hacker tarafindan yönlendirildi. TCS Sirket site hacklenmis sonra “Bu alan adi satiliktir” bir mesaj görüntülenir. Hacker, 216.15.200.140 gelen 205.178.152.154 için etki alani adini degistirdi sirketin web sitesinin ad sunucusu (NS) kayitlari yeniden isaret. Hacker da kaç kisi herhangi bir noktada sitede vardi görüntülemek için bir whos.among.us Widget kadar koymustu.

Bu isaretleme ünlü sosyal kitabin twitter biri olarak web sitesi 2009 yilinda saldiriya ugrama adini sunucu vardi, çok sasirtici degildi. TCS ve Twitter gibi sirketlerin alan adi sunucusu hack hakkinda çok fazla bir sey mümkün olmasaydi. En alan adi sunucusu bir çok güvenilir olma egilimindedir. Aslinda çok güvenilir, o gerçekten ne kadar önemli unutmak kolaydir.

Tek yolu etrafinda bir web sitesinin adi sunuculari her saniye izlemektir. 100pulse.com 3 saat araliklarla 5 dakika arasinda çevrimiçi ad sunucusu izlemek için kolay bir yol saglar. Bir DNS sunucusu kesintisi uyarilari 100pulse.com aninda SMS, e-posta yoluyla saglanir.

Ad sunucularinin sürekli izlenmesi bir is itibar sabote etmek için rakibin çaba önleyebilirsiniz. Özellikle büyük trafik her dakika ile web siteleri için bir web sitesi büyük gelir zarar olarak kaybedebilir çevrimdisi. Yani 100pulse.com web siteniz saldiriya ugrama için haber önlemek için, ad sunucularini izlemek için dogru bir seçim olabilir.