blackworm virüs

Blackworm DOC, XLS, MDE, MDB, PPT, PPS, RAR, PDF, PSD, DMP ve ZIP dosyalari silebilirsiniz kötü bir internet worm. Blackworm ek olarak, solucan Kama Sutra, Blackmal, karim ve Nyxem seçildi. Bu solucan Subat 3. basladi ve bundan sonra her ayin 3. üzerinde virüslü bir bilgisayara saldiri programlanmistir. Simdiye kadar tüm dünyada 300.000 ‘den fazla bilgisayar enfekte oldugu tahmin edilmektedir. Bu güncelleme durur böylece dosyalari bu tür yok yani sira, solucan ayni zamanda anti-virüs yazilimi devre disi birakmak için çalisir. Ayrica virüslü bilgisayarlarin klavye ve fare devre disi birakabilirsiniz. Bazi internet kullanicilarinin zaten bilgisayarda saat zaman yanlis baslica nedeni Blackworm ile enfekte olduktan sonra önemli dosyalari kaybettik.

Birçok internet solucanlari gibi, Blackworm bir kullanicinin adres defterinde kisileri kendisini posta ile yayilmaya çalisir. Solucan içeren e-posta konu alanlari ve ek adlari çok çesitli olabilir. Solucan da, Windows ile tescil otomatik baslangiç ??programlari kendini eklemek çalisir. Bir agda bir bilgisayar enfekte sonra, Blackworm agdaki tüm diger sistemler bulastirmak için çalisacagiz.

Bu e-postalari bir porno ile ilgili konu satirinda var, özellikle eger, ekleri açmak veya bu e-postalari içinde Web baglantilari tiklamayin gerekir Blackworm bulasmis almak önlemek için. Eger gönderen bilmek bile, herhangi bir e-posta eklerini açmadan önce dikkatli olun. Ayrica korumak istediginiz herhangi bir önemli dosyalari yedekleme gerekir. En antivirüs ürünleri Blackworm solucan antivirüs yazilimi devre disi degil varsayarak algilar. Bu nedenle, sik sik sizin antivirüs yazilimi. Ayrica bilgisayarinizi virüslere karsi tarar ve bir güvenlik duvari kullanilmasi tavsiye edilir. Bir agdaki diger bilgisayarlara yayilmasini solucan önlemek için, bütün kullanicilar hesaplarinda güçlü parolalar kullanmalisiniz.