microsoft excel microsoft excel menüleri önünün açilmasi

Microsoft Excel 2000 menüleri ve son kullanilan komutlari genisletme ve bu özellik Microsoft Excel 2003 sürümünde devam edilmistir adli iki yeni menü özellikleri tanitti.

Genisleyen menüler islevi en sik kullanilan komutlari yerine kullanilabilen tüm komutlari göstermek üzere tasarlanmistir. Bu islev varsayilan olarak yüklenir. Saga Araçlar menüsünde genisleyen bir menü bir örnektir.
Microsoft Excel’de bir menü genisletmek için üç varsayilan yolu vardir. Ilk teknik sagdaki semada gösterildigi gibi menü altindaki çift ok tiklayarak geregidir.

Ikinci teknik çift gibi dosya veya Düzenle komutunu olarak menüsünde metin tiklayarak içerir.
Üçüncü teknik, Dosya veya Düzenle gibi menü metni üzerinde sol fare tusu ile bir kez tiklayarak ve daha sonra kisa bir süre için menü üzerine fare isaretçisi birakarak içerir. Kisa bir süre sonra menü otomatik olarak genisleyecektir.
Onlar menüde olmasi gerektigini bildiginiz bir islev ariyor olabilir ama gizli oldugu için onlar yanlis oldugunu düsünüyorum gibi yeni kullanicilar için bu islevi kavram kargasasina neden olabilir.

açip bu islevi dönüm

Microsoft komut bu tarz ile sagladigi en önemli avantajlarindan biri de bu islevselligi ve kapatmak için yetenegi ile sagladiginiz olmasidir. Bunu yapmak için öncelikle sadece Araçlar menüsüne gidin ve sonra Özellestir komutunu seçin. Asagida gösterildigi gibi özellestirmek diyalog kutusu görünür olacaktir. Eger bu islevi açmak için her zaman göstermek tam menüleri metin önündeki onay kutusunu kaldirin.

Eger önündeki onay kutusunu isaretleyin kapali bu islevi etkinlestirmek için Her zaman tam menüleri metin göstermektedir.