flas zamanla yerini ediliyor

Flash eklentisi tarayici geldi tamamen her sey degisti. Tarama deneyimi resimler, grafik menüler ve resimler sadece ile rekabet edemeyecegini animasyonlar hareketli, sayfa video çok daha interaktif ile oldu. Video bu biçimde gösterildigi gibi bugün de flas Youtube gibi birçok popüler web siteleri hakimdir.

Gerçekten hiç flas ile yanlis bir sey yok. Bazilari diger biçimlere göre bu görevleri yerine getirmek için pek çok kaynak kullaniyor çünkü biraz fazla hantal olmak sikayetçi. Endise bir bit bu unsurlari çogu web sayfalarinda olan tek bir sirket tarafindan sahip olunan bir mülkiyet biçimi olmasidir.

Yakinda flas yavas yavas HTML5 standartlari ile degistirilebilir olabilir. Bu uzak gecede gitmeyecek ama islevselligini önümüzdeki birkaç yil içinde olabilir. Birçok site eklenti gerekli olacak kadar hareketsiz flas kullaniyor, ancak internet yeni standartlara gelistikçe çok daha az bagimli olacaktir.

HTML5 mevcut HTML4 takip eden bir sonraki web standart olacak. Birçok farkli grup ve tarayicilar ileriye gitmeden önce tek tek standartlari kabul etmek gerekir, çünkü olgun bu standartlari için zaman alir. HTML5 neredeyse bitmis ve birçok tarayicilarda modunda test simdi edilir.

HTML5 bir islevi flas zaten varsayilan olarak çok gibi olacak. Bu Youtube gibi siteler flas farkli biçimlerde oynamak ve hala video ince çalistirmak mümkün anlamina gelir. Su anda bu islevi nasil çalistigini gösterecektir Chrome için bir eklenti var.

Önümüzdeki yillarda, flas popüler özellikler degistirilmesi olabilir. Tarayicilar ve web gelistirme gibi diger gruplar bir sirket tarafindan kontrol edilir bir platform kurtulmak için tesvik var. Adobe muhtemelen bir sey sinsi yapmak için gitmiyor da riski vardir.