virüs tarihi – 2.001 sunmak

2.001 perili virüslere, 2002 telas sonra inanilmaz sessizdi. Ne yazik ki 2003 tekrar çikardi.

Ocak SQL Slammer solucani hakkinda on dakika içinde 75.000 sistemler üzerinde enfekte gördüm. Bu, Microsoft’un SQL Server bir kusur saldirdi ve temelde tüm Internet yavasladi.

Blaster solucani Agustos ayinda saldirdi. Tüm enfekte sistemleri Agustos 15’inde site sel neden olarak, Windows Update sitesini karsi Service saldirisi bir Reddi neden gerekiyordu. Arastirmacilar aslinda virüs kodu onun adi bulunamadi çünkü programci mahkum edildi.

Sadece birkaç gün sonra, SoBig saldirdi. Bu baska bir e-posta virüs oldu. Enfeksiyon sonra, e-posta adresleri için sabit diskinizdeki dosyalari arama ve bulunan herhangi kendini gönderdi.

Ekim Sober e-posta virüs piyasaya çikti. Enfeksiyon sonra antivirüs programlari kapatmak edecegini de ayik dikkat çekicidir.

Bugüne kadar en hizli yayilan virüs Ocak 2004’te vurdu MyDoom, oldu. Bir noktada, MyDoom Internet üzerinde her 10 e-posta üzerinden 1 sorumluydu.

2004 yili, ayni zeki, Sasser ve Santy virüs salginlari gördüm, ve 2005 Zotob ve Samy de.

2006 yilinda, ilk Mac OS / X virüs de ilk MySpace saldiri olarak, ilan edildi, “LordoftheNoose,” Bu program, MySpace profil adlari degisti, ve belirlenen isimleri tutmak için kullanicilar kilitlenmeden. Bir noktada, tüm MySpace profil kadar 70 kadar% enfekte edildi.

Simdiye kadar 2007 yilinda, baska bir MySpace virüs patlak veren ve Peacomm Virüs saldirdi. Peacomm bir video klip olarak istenen bir e-posta oldu.

Tarihsel olarak, çogu virüs çok benzer saldiri yollari kullandik. Ya kullanici açmak zorunda kaldi bir ek yapilan, ya da henüz sabit olmasaydi sistemde bilinen bir kusur yararlandi. Güncellemeleri güncel tutun, ve siradisi ekleri karsi dikkatli olun: Hikayenin ahlaki bu.