iphone mobil uygulama gelistirme gelecegi

Bir yil geri, sokakta herhangi bir ortalama kisi ‘uygulamalar’ tanimini biliyordu, ama simdi ayni kisinin yaptigi iPhone ve uygulamalari ile eglenceli bir yeri vardir. iPhone sadece kullanicilari için bir tedavi olmustur ama dünya çapinda bile yazilim ve uygulama gelistiricileri seklinde iPhone mobil uygulama gelistirme yeni bir meslek için yol yapim.

Her sey nasil basladi?

Apple, bir yil ya da iki önce iPhone baslatilan ve her yönden dökme övgüyle söz. Telefon sofistike, sik ve son derece islevsel oldu. Ancak, telefon sadece bir büyük gadget daha fazla oldu! Bu uygulama gelistiricileri ve isleyisi yolda güçlü bir etkisi oldu. Yakinda, iPhone mobil uygulama gelistirme bir yan is oldu ve kisa bir süre, yazilim gelistirme sektöründe önemli bir kesimi.

Apple bunun yerine, yazilim gelistiricileri kendini güçlendirmek için seçti, sirketlere armagan eden güç bariyeri kirdi. Temelde uygulamalar, web interaktif iPhone uygulamalari bir SDK-yazilim gelistirme kiti (ki kendi resmi web sitesinden availed olabilir) üzerinde gelistirilebilir ve ilgili bireysel gelistiriciler veya sirketler tarafindan bir kar paylasimi esasina göre Apple Store satilan olabilir iPhone açik uygulama gelistirme.

Basarisindan sonra

Apple iPhone üzerinde çalisan uygulamalari indirme tek milyar isareti geçti ve bu sadece açik kaynak yazilim gelistirme gücünü ve etkisini göstermek için gider ifade bir bildiri yayinladi. Bu araya Amerika Birlesik Devletleri nüfusunun üç kat fazla. Pazar penetrasyonu bile% 70 ile bir milyar indir! Henüz iPhone farkinda olmayan çok insan var var!

Diger sirketler kadar bu yeni bir trend kesfetmek arkasinda degildir. Cep telefonlari-Nokia dünya lideri kisa sürede Ovi Magaza, uygulamalar için bir pazar ile gelecek. BlackBerry, Motorola ve Samsung çok yakin gelecekte benzer bir sey ile gelip bekleniyor. Apple bu egilimin öncü olmanin avantaji vardir, ancak analistler hepsi için iyi giderse onun katiksiz piyasa gücüne sahip Nokia, bu segmentteki Apple geride koyabilirsiniz spekülasyon.