maruz sosyal medya kimlik bilgileri e-posta hesaplarina erisim saglar

BitDefender ®, yenilikçi internet güvenligi çözümleri ödüllü saglayici bugün ayarlayin ve oturum açma kimlik bilgileri güvenli nasil özellikle dikkat sosyal ag meraklilari uyariyor.

En popüler sosyal ag platformlari Birçok kullanici da bir BitDefender deney göre, hesaplarinin gizlilik ve hassas verilerin korunmasi konusunda mesgul olmak görünmüyor. Bir hafta boyunca yürütülen bu deney 250.000 ‘den fazla e-posta adresleri, bu nedenle dikkatli kullanicilari degil ile ilgili kullanici adlari ve sifreleri kolayca bloglar, isbirligi platformlari, sel ve diger kanallarda yayinlanan on-line tespit edilebilir oldugunu ortaya koydu.

E-posta adresleri, kullanici adlari ve sifreleri olusan örnek bir liste rastgele bir kontrol de maruz hesaplarin yüzde 87 hala geçerlidir ve sizan kimlik bilgileri ile ulasilabilir oldugunu gösterdi. Ayrica, rastgele dogrulanmis e-posta hesaplari önemli sayida kullanicilarin yüzde 75’i sosyal ag ve e-posta hesaplari hem erismek için ayni parolayi güveniyor ortaya koydu.

“Arama motorlari üzerinden sadece birkaç tiklama uzakta hassas verilerin bu inanilmaz bulma korkutucu daha fazladir. Bu deneyin endise verici sonuçlari bir e-posta veya sosyal ag hesabi için bir parola ekleme eklemek kadar ciddi olmalidir, kullanicilarin farkinda olun evlerini için yüksek kaliteli bir kilit. ” Sabina Datcu, BitDefender E-Tehdit Analisti ve deneme yazari söyledi.

Güvenlik etkileri daha da ciddi ve pahali E-sikintilara spam ve kötü amaçli yazilim yayma amaçli kaçirma diger kisisel ve hassas veri hirsizligi, e-posta ve sosyal ag hesaplari kadar, çoktur.

“Birisi sosyal ag hesabiniza erisim ve sosyal oyun sahibi tüm sanal mal satan veya örnegin, sizin adiniza pornografik içerik gönderme Veya daha da kötüsü düsünün -. E-suç e-posta hesabi kaçirmak ve taklit düsünüyorum o sensin. Yani, sifrenizi ve ne onunla ne tercih nasil çok dikkatli olun “, Datcu sonucuna vardi.