Verilerinizi açik korumak

Sizin veya ofis disinda da çalisanin bilgisayari güvenli veri var mi? Büyük olasilikla, cevap hayir! Ponemon Enstitüsü (2007) tarafindan yapilan bir arastirmada% 81 sirket bir önceki yil içinde hassas bilgileri ile bir dizüstü bilgisayar bir veya daha fazla kaybetmek oldugunu ortaya koymaktadir.

Eger dizüstü bilgisayar, sirketlerin bilgi ofisi terk her zaman risk altindadir.

Bu riski en aza indirmek için ne yapabilirim:

Dizüstü ayni almadan önce verilerinizi 1.Backup.

Yanlis elinde düser bile, veri yanlis olamaz, böylece veri 2.Encrypt. Vista gibi yeni isletim sistemlerinde bu özellik dahili var. Mac ve Linux da bu özellige sahip.

Sistem günlügü için güçlü bir sifre kullandiginizdan emin 3.Make. Bu yeterli direnç vermek ve dolayli olarak verilerinizi güvenli olacaktir. Numaralari, bir veya daha fazla özel karakterler ve kapaklar ve küçük de alfabe ile karisik en az sekiz karakter parolalar kullanin.

Eger otel konferans merkezlerinde nezaket bilgisayar bulacaksiniz 4.Many kez, bu asla kullanmayin. Birçok kez bu kötü amaçli yazilim ve tus kaydedici ile etkilenir. Hassas çalisma için ücretsiz WiFi aglari kullanmaktan kaçinin, bu tehdit için bilgisayarinizi ortaya çikarir.

Dizüstü hassas bilgileri kaydetme 5.Instead, bir bellek veya harici sabit disk kullanin. Bu sekilde, dizüstü bilgisayar çalinsa bile, veri güvenlidir.

IT güvenlik kuruluslari / uzmanlari ile 6.Consult ve organizasyon ve bu sopa için bir güvenlik politikasi olusturmak, kural üst Pirinçler dahil olmak üzere herkes için geçerli olmalidir.

Eger laptop isletim sistemi güncellendi ve antivirüs / anti malware / anti spyware / internet güvenligi / disarida kullanmadan önce yüklü güvenlik duvari oldugundan emin 7.Make.

Bu 8.Insure. Bu en azindan donanim maliyetini karsilamak için yardimci olur.

Güvenlik konularinda organizasyon herkes, 9.Educate. Onlar dini bunu takip edecek eminiz sadece unutmayin.

Belgelerinizi parola koruma gibi 10.Consider, veri düzeyinde güvenlik kullanarak.

Yazar Apex Bölümü, bir Kalküta merkezli bilisim sirketi CEO’su ve kurucularindan.

Yasal Uyari: Bu makalede ifade Tablolar ve görüsler sadece yazarin degil, bizxchange.in vardir