proaktif olmak, virüs tehditleri önlemek

Merhaba! Julia ve ben benim bilgisayar ihtiyaçlarini karsilamak için bir dizüstü bilgisayar sahibi. Cep telefonlari gibi, dizüstü bilgisayarlar çok gerekli hem de herkes için erisilebilir hale gelmektedir. Ben her gün benim laptop kullanmak için kullanilan ancak virüs tehditleri konustuk olanlarin sözlerine kulak asmadilar. Ben dikkatli oldu bazi ciddi sorunlarin görüldügü zaman sadece oldu.

Benim laptop ilk alti ay için iyi çalisti ama bundan sonra, sistem performansini yavaslatabilir basladi. Ben bilinçli hale gerekirdi ama öyle degil. Son olarak, kaçinilmaz oldu. Orada bir sistem çökmesi oldu ve benim laptop bundan sonra boot reddetti. Ben gelismis bir bilgisayar ürün durmasina nasil merak sasirmisti. Bu benim için bir engel baska bir sey degildi. Sadece birkaç gün önce ne olmustu sistem çökmesi hakkinda arkadasima söyledim. O müsterilerine kendi sistemlerini virüs tehditleri kaldirmak için yardimci bir teknik destek sirketi istedi.

Onlari çagirdi, ben benim sisteminin Windows kayit defterini temizlemek olan bir kayit defteri temizleme ihtiyaci söylendi. Onlarin yardimi ile, sonunda normal durumuna benim sistem canlandirmak yardimci bir kayit defteri temizleyici indirilen. Neden ve nasil sorunlarin vaki Yakinda anladim. Spyware gibi benim Windows kayit defterinde virüsler, Truva atlari, adware vb her türlü vardi Onlarin varligi düzgün çalismasini isletim sistemi engelledi ve bu nedenle sistem yavaslamaya baslamistir. Virüs çok hizli çarpilir çünkü sistem çökmesi oldu. Kullandigim kayit defteri temizleme simdi sistemine ekstra bir koruma katmani saglar ve çesitli virüs tehditlerine karsi korur Ancak, simdi memnunum.

Benim Bu deneyim bana bir ders ögretti. Bu dogru bir sey gözlerinizin önünde oluyor özellikle kayitsiz akillica degildir. Ben tomurcuk halinde benim sorunum isirdi olmalidir. Bunun yerine, geciktirmek tutulur ve sonra fiyat ödemek zorunda kaldi. Hepinize proaktif olmasi gerektigini düsünüyoruz. Tedbirler alin ve mümkün olan her sekilde sisteminizi korumak.