olap is kararlari yardimci olur

Kendi raporlarinda tutarlilik hizla daha da genislemesi ve çalisanlarin verimliligini ve is verimliligini artirmak için düzeltici önlemler yardimci hayati kurumsal kararlar birçok is karar vericiler yardimci olur. OLAP sistemi bir evrim süreci ve sistemin birçok yararlari hala hala kesfedilmeyi degildir. Bu sistem emin birçok kaynaktan gelen verileri, dogru yakalanan ve dogru zaman raporlar birçok çesit olusturmak saglayan veri ambarlari saklanir yapar. Bu kritik is kararlarini önemli yardim ve destek saglar.

Is evler genellikle karar, zaman alma ve karmasik huylu tarihsel analizi, ayri eksikliginden hatali is kararlari yol açan rapor, zor veri kaynagi korelasyon ve kötü veri kalitesi tutarsiz analizi sonuçlari tutarsiz ürün gruplandirma yapmak etkiler uygunsuz bilgi akisi gibi sistem sorunlarla karsi karsiya yetersiz destek teknolojisi sayesinde kullanici dostu arayüzleri ve veri analizi olmayan yetenegi. Sistem bu tür sorunlari kurtulmak için, is evleri dogru raporlar ve veri zamaninda raporlama için OLAP sistemi uygulamak.

OLAP uygulamalari ve toplama yardimci teknolojilerin birçok türleri içerir, çok boyutlu veri isleme, yönetim ve isleme ve sunum veri ve yönetim gereksinimleri analizi birçok türde için gerekli olan. Is operasyonlari birçok kullanici analiz ve uygun sekillerde is verilerini kullanmak saglar kendi sisteminde OLAP uygulayarak basit ve daha iyi yapilir. Bu uygulama yazilim pek çok kullanici ayni anda raporunu erisim saglar. Ayrica is durumun “neden” yönü anlayisi bunlari saglayan trend analizi yardimi ile birçok gelecek kararlarin alinmasinda yardimci olur.

OLAP daha fazla analiz yardimci stratejik bilgilere hizli erisim için toplam veri çok boyutlu görünümünü kullanir. Yöneticiler sirketin organizasyon yapisinin çok düzeyde kolayca paylasilabilir mümkün görüslerin çesitli araliklari için hizli, interaktif erisim ile is verilerinin daha iyi bir fikir olarak yardimci olsun.