{Bir keskin poligonal modelleme için net poligonal modelleme-hileler teknikleri}

Düsük detay ve mimari modellerde Poligon modelleme öne çikmaktadir. Poligonal yüzleri olusur, çünkü, onlar düzenlemek ve nispeten düsük-detay model üzerinde çalisirken animasyon çok kolay oldugunu göreceksiniz.

Yama modelleme düzgün modelleri disa temelden insa ediliyor içindir. Patch modelleme Bezier egri teknolojisine dayanmaktadir yamalari olarak adlandirilan küçük izgaralar, takarak çalisir. Bu görünüm alanlarinda nispeten düsük detay geometri ile pürüzsüz hale yüzeyler için saglar.

NURBS modelleme karmasik, düz veya organik yüzeyler için en iyi çalisir. NURBS modelleri yamalar kadar pürüzsüz oldugu için, onlar karmasik modeller için iyi çalisir bulacaksiniz. Yamalar aksine, NURBS yüzeyler yerine küçük yamalar basit nesneler dayali yüzeyler olusturmak için izin egrileri tanimlayan insa edilebilir.

Eger ölçekleme ise sadece Yapis simgeleri yukaridaki alanlarinda X, Y ve Z eksenleri için ölçekleme miktarlari görebilirsiniz. Eger merkezine yakin birkaç kez almak Eger sol orta tepe ve dogru-en merkezi tepe portunun sol izleyerek seçilen oldugunda 3D model.You bir tepe görebilirsiniz dogru merkezi arasinda geçis yapmak mümkün olacak.

En iyi sonuç için her üç bir arada kullanin. Her modelleme teknolojisi kullanarak ayri ayri üç bir arada kullanarak, iyi çalisiyor olsa da genellikle en iyi sonuçlar üretebilir. Yama ve NURBS yüzeyler davranislarinda yakin oldugu için, ayni anda her iki kullanmaya gerek yoktur. Büyük olasilikla, bir kez NURBS ile rahat olsun, arkanizda Patch modelleme birakmak mümkün olacak.