Windows Vista otomatik oturum açma nasil kurulum

Bu er ya da geç bazi Microsoft Windows güncellestirmenin ayarlarindan birini geri gidiyor kaçinilmaz. Vista güncellemeleri yeni toplu, benim otomatik oturum açma islemi degistirildi. Bunun yerine benim kullanici hesabi kadar çizme ve otomatik oturum açma, Windows bir seçim yapmak zorunda, ekranda tüm kullanici simgeleri görüntülenir. Otomatik olarak hesabiniza giris için geri degistirme burada.

otomatik oturum açma ayari

1) klavyenizdeki Windows tusuna basili tutarken, ‘Çalistir’ penceresini görüntülemek için ‘R’ tusuna basin. Eger klavye üzerinde bir Windows tusu yoksa, ekranin sol alt kösesindeki Baslat simgesini tiklatin, ardindan Çalistir ‘i seçin.

2) komutu yazin: netplwiz sonra Tamam dügmesine tiklayin

3) ‘Kullanici Hesaplari’ penceresi görüntülenir. Otomatik olarak giris ve vurgulamak için bir kez tiklayin olmasini istediginiz hesabi bulun. (Onay kutusunu asagidaki adimda kontrol edilir, yalnizca bir hesap seçebilirsiniz.)

4) tüm kullanici adlarini görüntüler kutusunun üstünde okuyan bir onay kutusu olan: “. Kullanicilar bu bilgisayari kullanmak için bir kullanici adi ve sifre girmeniz gerekir” Isaretini kaldirin o kutuyu ve tiklayin uygulayin.

5) Pencere ‘otomatik olarak oturumu açin’ seçilen hesap kullanici adi ve sifre gösterecektir. Ya bir parola girin ve onaylayin ya da bos birakin. Bir girdiyseniz kutusu tekrar kontrol alir durumda bunu unutmamak için, güvenli bir yerde bunu yazmak. Bittiginde Tamam tiklayin ve ‘Kullanici Hesaplari’ penceresinde degisikligi kabul etmek için yeniden Tamam’i tiklatin.

Hepsi bu kadar. Boot sonraki, sistem otomatik olarak bir kez daha seçilen masaüstü oturum olacaktir.

onay kutusunu hakkinda

4. adimda onay kutusu isaretlenirse, bu kullanici hesabi simgeleri baslangiçta görüntülemek için zorlar. Bir ikonuna tiklayin ve o hesap bir sifre koymak varsa, bunu girmeniz gerekir.

Tersine, listede bir kullanici adi vurgulayarak ve bu kullanici adi için onay kutusunu isaretini kaldirarak, iki sey olur. 1) Sistem otomatik olarak, seçilen kullanici adi için giris ve bu sifre ayari atlayacaktir.

dikkatli bir kelime

Eger onay kutusunun isaretini kaldirin, ne olursa olsun seçilen hesabina bir parola olsun ya da olmasin, sistem bir parola soracak degil Eger baskasi hiç bilgisayar kullanmalisiniz, bu nedenle açik bir güvenlik sorunu olacak.