i oyun oynuyorum bilgisayarim donuyor – bilgisayar donuyor düzeltmek için nasil

“Ben oyun oynarken bilgisayarim donuyor. Bunu nasil düzeltebilirim?” Bu birçok oyun beni en çok sormak sorulardan biridir. Aslinda bu sorun oyun oynarken, rasgele bir zamanda meydana gelebilir olur sadece. Ardindan bilgisayarinizi donuyor ve Alt + Del + Ctrl bile yanit vermiyor.

Rahatsiz edici sorunun nedenleri nelerdir? Ve kalici olarak nasil düzeltebilirim?

Ilk olarak, bilgisayarinizin yapilandirmalari için oyun gereksinimleri kontrol etmelisiniz. Bazi oyunlar yüksek CPU ve RAM kaynaklari gerektirir. Bilgisayarinizda yapilandirmalari düsük ve oyunun temel gereksinimlerini karsilamak yoksa, sorunsuz çalistirmak için ve RAM ve CPU kaynaklarini sikintisi nedeniyle dondurdu mümkün olmayacaktir. En azindan temel gereksinimleri (yüksek konfigürasyon daha iyidir) onlari yükseltmeniz gerekir.

PC donma sorunun baska sik görülen nedeni ünlü kayit hatalari olacak! Kayit Windows sisteminin en önemli parçalarindan biri olmasina ragmen, yeterli koruma verilmez. Kayit defterine kaydedilir sistemi ve programlarin önemli bilgiler ve ayarlari kolayca zarar ve kullanicilar, basarisiz programi kaldirma, kötü amaçli yazilim, casus yazilim, virüs ve benzeri gelen yanlis islemleri ile bozuk.

Uygun bakim olmadan, kayit defteri yanlis, eksik bilgi dolu olacak. Bilgisayarinizin hatalarla dolu kayit defterinden direktifleri altinda çalisacak düsünün. Ne olacak? Bu yavas olacak, sik sik ve hatta kaza donuyor. Donma bilgisayariniza durdurmak için tek yolu kayit defterinde olusan hatalari düzeltmek için.

Bilgisayarinizda bir tarama çalistirmak için bir kayit defteri temizleyici kullanabilirsiniz. Muhtemelen bilgisayarinizda görünmez kayit hatalari sayisina göre ürküyor olacak. Neyse ki, sadece birkaç tiklama ile bunlari düzeltmek için kayit defteri temizleyici kullanabilirsiniz. Tekrar olabildigince en iyi sekilde ve bilgisayarinizi çalisir. Ama en azindan ayda bir kez kayit özen gerektigini unutmayin. Ya da bilgisayar tekrar yavas ve kararsiz hale gelecektir.