hdr popüler hale

Yüksek dinamik aralik kisaltmasi olan HDR, kesinlikle tamamen dijital görüntü kalitesini degisen olacak yeni teknoloji bir türüdür. Bu yeni teknolojiye geçis görüntüleme islemede her yönüyle degisecek: resim olusturma, yakalama, depolama ve çikis dahildir. HDR yararlari her sürecinde görünecektir. HDR görüntüleme gerçek hayatta kullanilabilir ton araligi çogaltabilirsiniz.

hdr fotograf avantajlari
Halen, HDR teknigi gibi film, animasyon ve sanal gerçeklik isletmeler gibi bölgeye kabul edilmistir. Bu tibbi tedavi gibi diger alanlari, bilgisayar oyunlari da bu teknige uygulayabilirsiniz. HDR fotograf kullanarak, grafik bilgisayar hedefleri kolayca gerçek fotograflari çekim dönüstürülebilir. Çekim teknikleri gelistirmek için devam ederken, HDR görüntüleme için en büyük kullanim gelecekte çogu durumda tüketici fotograf olacaktir.

ele geçirmek
Yüksek dinamik aralik çekimler için fotografçilar için en yaygin yolu farkli poz ile ayni görüntünün en az üç çekim vurdu. Fotograf çekmek için bir tripod kullanarak güçlü bir yakalama islemi sirasinda önerilir. Ya da sadece raslanti onlari almak ve bu uyum algoritmasi muhtesem HDR karanlik oda, gibi bazi özel uygulama, kullanimi ile çekim hizalayin. Yeterli görüntüleri shoting sonra, o zaman seçtiginiz özel yazilim içine bu görüntüleri almak. Tek bir yüksek dinamik aralik lshot içinde bir araya ve resim beklentilerini karsilamak için sözde sesi haritalama sürecinde tasimak için devam.

depolama
Bu tür JPEG, GIF, HDR, TIFF veya tonal aralik için renk kanali basina sadece 8 bit saglamak digerleri gibi formatlari ile HDR fotograf saklayabilirsiniz. Bununla birlikte, bu JPEG2000 gibi yeni biçimleri, RAW ve PNG kanal basina 16 bit sunuyoruz.

Son üretim
, Profesyonel yazilim içine sahneleri Ithalat uyum, birlestirme ve ton haritasi, artik ihracat ve bu süreç sonra çekim kaydedebilirsiniz. Yani, beklenen resmi vardir.

Önümüzdeki on yil içinde, HDR fotograf teknigi görüntüler saklanir yol devrim olacak, manipüle, kullanilan, ve sonsuza kadar görüntülenir. Ve görüntüleme teknolojisinin gelismesi hiç bitmeyecek.