ekipman bakim yönetimi yazilimi

Herhangi bir üretim ve yardimci departmani stratejik hedefi üretim maksimize etmektir. Makine ve teçhizat sürekli veya gruplar. donatim torna makineleri gibi basit nükleer reaktörler gibi, karmasik olabilir, ya da olabilir. Üretiminin en üst düzeye çikarmak için hedef ekipman durumu ve durumuna göre belirlenir.
Bakim departmani servis üretim ve yardimci bölümlerin stratejik hedef makinelerin güvenilirligini ve kullanilabilirligini saglamaktir. Bakim departmani operasyonel hedefleri parçalari için stok ve bakim ile ilgili sorunlarin bir analizini bakimi, is emirleri için durumu ve çalisanlarin zamanlama gerektirir.
Ekipman bakim yönetimi yazilimi bir bakim örgütün stratejik ve operasyonel hedefleri elde etmesine yardimci olur. Bagimsiz uygulamalar özel gereksinimleri veya entegre uçtan-uca çözümler için özellestirilmis bu yazilim paketleri mevcuttur.
Stratejik düzeyde, ekipman MMS üst yönetim varliklari yönetmek maliyetinin veri ve analiz saglayarak ve çesitli saticilar tarafindan saglanan ekipman satici ve analiz hakkinda veri saglayarak ekipman alimi ile ilgili kararlar için yardimci olur.
Islemleri düzeyde, ekipman MMS ekipman bakim programi yönetmenize yardimci olur. Yazilim bir önceki bakim is emirleri tarihi verileri analiz ederek önleyici ve kestirimci bakim yardimci olur. Ayrica ekipman durumu ve isin süresi karar vermenize yardimci olur. Entegre bir çözüm parça kullanimi belirleyerek stoklar optimize yardimci olur ve zaman yeniden.
Donanim MMS ideal tüm entegre çözümler çok pahali olabilecek küçük ve orta ölçekli isletmeler için uygundur. Ekipman MMS yüklemek için karar kuruluslarin gereksinimlerini ve yazilim özellikleri ile yönlendirilmelidir.