internet tarayicinizin önbellegini temizleyin nasil

Eger internet tarayicinizin önbellegini temizleyin gerekir zamanlar vardir. Bu ne anlama geldigini emin degilseniz, bu tarih, çerezleri ve çesitli sitelerde indirilmis fotograf gibi diger kaydedilmis dosyalari temizleyerek ediyor. Birçok düzenli olarak yapmak bir sey.

Eger Firefox kullaniyorsaniz, sizin önbellek temizlenmesi oldukça kolaydir. Sen en üstüne gidin ve Araçlar tiklamaniz gerekiyor. Özel Verileri Temizle diyor kutusu açilir bir seçenek olacaktir. Bu bir kutu açilir yapacaktir. Tüm kutulari kontrol edebilirsiniz ama bir sifrelerinizi temizlemek için. Eger devam sonra, tarayicinizin önbellegini silinir. Tüm geçmisi ve çerezleri makinenizin kaldirilacaktir.

Internet Explorer kullaniyorsaniz, süreç biraz farklidir. Ekranin üst kisminda Araçlar vurarak baslayin. Eger Internet Seçenekleri bulmak ve bu tiklayin kadar kutusu açilir kullanin. Bu kullanabileceginiz küçük bir komut kutusu getirecektir. Dosyalari Sil diyor orada bir dügme olacak. Bu basarsaniz gerçekten internet dosyalari silmek istiyorsaniz, bu onaylayacaktir. Tamam vurursaniz, islem yapilir.

Baska bir tarayici kullaniyorsaniz, nasil tercih ettiginiz tarayici bunu gösterecegim birçok çevrimiçi ögreticiler vardir.

Bunu yapmak istiyorum neden birçok farkli nedeni vardir. Sizin önbellek temizleme tarayicinizin hizlandirabilir. Zaman zaman her seyi tam almak ve bunu temizlenmesi gereken sorun haline çalistirabilirsiniz. Bazen bazi siteler durmasina. Bu video sitelerinde yaygindir. Önbellegi temizleniyor Bunu düzeltmek yardimci olabilir. Diger zamanlarda insanlarin makinede gizlilik için kendi geçmisini temizlemek.

———-
Bazen tarayicinizin önbellegini temizlemeniz gerekir. En popüler tarayicilar ve bunun nasil bilmeniz gereken bazi nedenleri bunu yapmak ögrenin.