bilgisayar nümerik kontrol (CNC) yazilimi

cnc yazilim

Bilgisayar yazilim ve eszamanlilik CNC kontrolör çalisma yönlendirilmesi, sistem ve motorlar sürücü nerede, ne kadar ve nasil hareket derin. Tasarim ilk bilgisayarda olusturulan ve daha sonra adi verilen özel bir takim yolu kod veya dijital komutunu kullanarak kesme yataga güvenli malzeme yönlendirilmis bir tasarim çevrilir “G-kodu.”

mil

Standart bir mil ahsap, plastik, sunta, köpük, cam ve kompozit malzemeler kesebilir. Mili bir kesici takim de çok yüksek hizlarda – Dakikada 8.000 30.000 devir (RPM). Alüminyum gibi metal kesimi için mili 2.000 ila 10.000 RPM araliginda çalisabilir.

yatak kesme

Yönlendirilmesini malzeme kelepçeler ve diger aygitlari kullanarak kesme islemi sirasinda desteklenen ve güvenli oldugu kesim yatak bulunmaktadir. En yüksek son CNC vakum tablolar ile gelen ve bu bir günlük is üzerinde tekrar tekrar ayni tasarim kesmek isletmeler için idealdir.

hiz ve hassasiyet

Kesme makinesi Bu tür operatör çok hizli bir sekilde yakin mükemmel hassasiyetle tekrar tekrar ayni tasarim kesim saglar. Yetenekli bir zanaatkar ayni etkiyi üretmek olabilir ama dakika bir konuda dogru bir sonuç ile karsilastirildiginda özenli çaba birkaç saat veya gün gerektirir. Ilgili hata minimal risk ve ürün atik nedeniyle artan maliyeti yoktur. Bu bilgisayar çizimde degisiklikler yaparak tasarim ayarlamak için kolaydir.

Is ya da hobi için dogru CNC router seçmeden önce size, sizin tasarimlari karmasikligi ve dogruluk için tolerans kesim ne olacagini malzeme türleri belirlemeniz gerekir. Bu makineler son derece çok yönlü ve yatirim yapacak daha artan verimlilik sayesinde çok daha geri.