antivirüs yazilimi microsoft windows live onecare dikkate deger

Bizim bilgisayar virüs serbest tutmak için rekabet olmustur antivirüs yazilimi üreticileri ayri bir küçük bir sanayi olmustur. Küçük uzman sirketler geleneksel olarak bu sektörde hakim. Ama 2006 yilinda, güçlü Microsoft halka onlarin sapka atti. Diger sirketler korkuyor olmali? Burada arka plan.

Microsoft yeni bir yaklasim bir sey almis. Onlar antivirüs korumasi da dahil olmak üzere çesitli hizmetler sunuyor Windows Live OneCare adli bir abonelik hizmeti saglamak. Buna ek olarak casus yazilim korumasi, güvenlik duvari, bir geri programi ve bir ev agi yönetmek için özellikleri vardir.

Birçok kisi bu ürünü agirlayacak. Bu açikça iç piyasada dürüstçe hedefleniyor. Bir sey yanlis giderse is yerinde çogumuz teknik destek arama lüksüne sahip ise, evde kendimize bakmak zorunda.

Antivirüs bilesen sistem düzenli bir virüs tarama yapar ve de virüsleri kaldirmak mümkün. Microsoft, bazi küçük virüsten koruma yazilimi üreticilerinin satin alarak bu alanda büyük yatirim yapti.

Kullanicilarin bir marka ile ilgili güven alacak olsa da, endiseleri yükseltilmistir. Beklenen gibi küçük rakiplerin bazi OneCare antivirüs korumasi sinirlamalari gözler önüne serdi. Ancak Microsoft için bir endise daha ne olacagini Virus Bulletin ve AV-Comparatives ve seviyor bagimsiz testler oldugunu. Bu OneCare sadece diger yazilim olarak virüs tespit tarihinden itibaren geçerli olmadigini göstermistir.

Tabii ki isler gelecekte gelistirmek için muhtemeldir. Ama su anda senin tek antivirüs korumasi olarak kullanarak olmalidir? Güvenlik sektöründe pek çok uzman hala süpheci. Kisisel bir görüs almak için Microsoft’un 90 günlük ücretsiz deneme yararlanabilir.