Windows Vista hizini artirmak için nasil

Bu Windows XP’nin günleri sayili gibi görünüyor, ve yakinda insanlarin bilgisayarlarinda Windows Vista kullaniyorsaniz alisik aliyorsaniz. Ancak, birçok kullanici Vista düsük hiz sikayetçi. Insanlar bir süper hizli hizli aramak için bu dogaldir, ama bir çok PC’nizde baglidir. Eger yavas bir bilgisayar var ise, Vista XP daha yavas bir isletim sistemi bulabilirsiniz. Eger asagida açiklanan bazi ipuçlari takip Ama, PC’nizi optimize etmek ve Windows Vista üzerinde daha hizli çalismasi için bir çok sey olabilir:

senin ram artirmak
Eger Windows Vista için gitmeden önce, bu RAM artirmak için iyi bir fikirdir. Sen daha hizli bilgisayariniza çalismasi için 2GB RAM için artirabilir.

Düzenli kayit defterini temizlemek
Sadece Windows XP gibi, Vista kayit da önemli ölçüde bilgisayarinizin hizini engelleyebilir istenmeyen girisleri ile asiri yüklenebilir. Bu nedenle, son derece Vista’nin hizini artirmak için düzenli olarak bu kayit defteri tarama çalistirmak için tavsiye edilir.

Windows Vista bir readyboost özelligini kullanin
Ayrica Vista yeni bir özellik olan ReadyBoost, kullanabilirsiniz. Eger ReadyBoost çalistirmak istiyorsaniz, bir flash sürücü takin ve ReadyBoost seçmeniz gerekir.

PC’nizden spyware ve adware kaldirmak
Spyware ve adware Windows Vista için ölümcül olabilir, bu yüzden çok dikkatli olmak gerekir! Windows Vista gelismis güvenlik aksamiyla verilirse, adware de gelistirdi. Bu nedenle, bir Spyware ve adware tarayici almak gerekir ve sistem saldiran önlemek için düzenli olarak kullanin.

sürücüleri yükseltme
Eger XP’den Vista’ya bilgisayarinizi yükselttiginizde, tüm sürücüleri de güncellemeniz gerekir.