pc hizini artirmak için hizli ipuçlari

Bilgisayar teknolojisi ile tutabilir hizli hepimizden daha bir oranda gelisir. Bir sistemde en çok arzu edilen özelliklerinden biri de hizli olmasi gerektigi, ancak, en kisa sürede yeni bir donanim bileseni serbest olarak sisteme güncellenmesi devam biri için ekonomik olarak olanaksiz hale gelir.

Pahali yükseltmeleri yapmak zorunda kalmadan hizini artirmak için bir kullaniciya yardimci sistem içinde yer alan birçok araç vardir. Windows Sistem Araçlari kategorisi içinde bulunabilir Birlestirme araci, bazi gereksiz dosyalari silerek sistemin sabit disklerde yer sikistirir. Bu dosyalari özellikle hiçbir faydasi var ve bunlari silebilirsiniz gelemez. Birkaç hafta sonra disk birlestirme araci çalisan iyi bir sistem hizini korumaya yardimci olur.

PC’nizin hizini artirma bir diger nakit az yöntemi sabit disk temizligi geregidir. Temizleme, sistem ortadan kaldirmak ve sabit disk ve islemci tükürmek-parlaklik anlamina gelmez. Sistem günlükleri ve degerli disk alani ve islemci güç almak geçici internet dosyalari gibi sabit disklerde depolanan belirli dosyalari vardir. Bu dosyalar, Windows geçerli temizleme diski kullanarak silinebilir. Eger sisteminizi hizlandirmak için otomatik araçlar bakiyor durumda araçlar üzerine bölümümüzü ziyaret çekinmeyin

Ayrica hemen hemen hiç kullanmayin ya da hiç onlar için hiçbir faydasi oldugunu yazilim uygulamalari silerek disk alani ücretsiz yapabilirsiniz. Arka planda çalisan ve islemci ve sabit diskler üzerinde haksiz yük koymak bazi yazilim vardir. Hizini artirmak için bu yazilim silin.

Ayrica, bilgisayar hizina hemen hemen tamamen kullanimda RAM baglidir. Bu PC’nin sistem bilgilerini modülü eriserek RAM kontrol etmek oldukça kolaydir. RAM eski ve yavas ise daha yüksek güç daha son teklif ile RAM yükseltirseniz, bir bilgisayarinizin hizini önemli ölçüde artacaktir.

Madde Kaynak: http://www.softwarebazar.com/utilities/