ölüm windows xp mavi ekran

Ölümün Mavi Ekran tüm bilgisayarlari etkilemektedir. Bir Micrsoft word belgesi yazarak veya bir mavi ekran rastgele açilir zaman bir Powerpoint Slayt Sunumu olustururken Belki de basina gelebilecek en kötü zamani. Eger bilgisayarinizin ekraninda mavi bir arka plan ile, bir hata mesaji ve ekran donuyor bakin. Bazen bir kez görünür, belki masanin karsi dizüstü ve bu sorunu bitkileri çarpti. Tekrar görünmüyor. Diger zamanlarda, bu rastgele aralikli ve sik sik görünür.

Burada çare birkaç yolu vardir.

1. Kayit defteri kontrol edin

Windows XP isletim sistemi, Vista, kayit defteri genellikle yillar içinde yüklü oyunlar, uygulamalar ve sürücüleri veri ton ile depolanir. Bir kayit defteri temizleyici bu alanda ortaya çikan sorunlari çözmek için basit tiklayin 1 çözümdür. Hatalari ton takas Bazen ölüm sorunun mavi ekran çözer, bazen de vermez. Her durumda, sadece bilgisayarinizin bu bölümünden eski veri ve hatalari kaldirarak her zaman bilgisayar uygulama ve oyun yükleme süresi hizlandirir.

2. senin ram degistirin.

RAM Random Access bellek anlamina gelir. Bilgisayarinizda daha fazla RAM, daha iyi bilgisayarinizda içindir. CPU veya Merkezi Islem Birimi RAM veri getirir ve saklar. Bu arizali RAM belirli bir konuma erismek için çalistiginda, mavi ekran hatasi açilir ve kaydedilmez ise tüm verilerinizi kaybedersiniz zaman bu.

Hizli bir ucu bilgisayarinizin otomatik kaydetme özelligi isteyebilirsiniz oldugunu. Bu sekilde, belge bir kaza olarak olusan durumunda kaydedilir.

3. Güç kaynagi degistirin.

Emin degilim tam olarak neden, ama ne zaman hatali güç kaynagi bilgisayariniza üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir bir Dell uzmani tarafindan söylendi. Adim 1 ve 2 benim için ise genellikle yukarida açiklanan ve çok sizin için çalismasi gerekir çünkü ben sahsen Güç Kaynagi gitmek yok!

Bu size yardimci olur umarim ve güzel bir gün var!
Sherman