kolay mysql mssql dönüstürmek.

Günümüzde sirketlerin farkli veritabanlari ile ugrasmak zorunda. Çünkü upgradation veya farkli formatlarda müsterilerine veya tedarikçilerden veri recieving olabilir. BT yöneticileri sik sik çesitli kaynaklardan CSV veya ayrilmis biçimde verileri ararken. Kodlayicilar kendi ana veritabanlarina bilgileri dönüstürmek için programlar yazili olarak zorluk çok yüzlesmek zorunda. Sorun nedeniyle farkli alanlarda yapisi ve farkli biçimlerde ortaya çikar. Zamanli programlama saat bir çok farkli biçimlerde uygun programlari yeniden harcanmaktadir.

Bu zamanlarda yerli veritabanlarina çesitli bilgi kaynaklarindan bilgi dönüstüren bir araç çok kullanisli olur. Bu kendi ana veritabanlarina farkli veri kaynaklarindan bilgi dönüstürme yazilim mühendisleri çok zaman kazandiracak.

Bilgi dönüstürme veya göç yapar net mevcut çok sayida araç vardir. Bir bazi araçlar sadece çogu durumda gerekliligi olan, mevcut tablolara bilgi yüklemek için yetenegi olmadan yeni tablolar olusturarak bilgi dönüsüm çünkü iyi bir araç seçiminde zaman önemli miktarda harcama vardir. Ve, bazi araçlar herhangi bir zamanlama desteklemez. Ayni veri kaynagindan düzenli olarak bilgi yüklemek için varsa zamanlama özelligi gerçekten yararlidir. Zamanlama özelligi yoklugunda bir elle tekrar BT degerli zaman personel harcar hangi veri tasima isleri çalismak zorundadir.

Göz önünde bulundurmaniz gereken bir diger sey birden dönüsümleri yapabilirsiniz bir araç seçmektir. Bu araci, MS SQL Server, MySQL, Oracle, MS Access, FoxPro, CSV veya Sinirlandirilmis metin dosyalari ve vb gibi birden fazla veritabani ele almak ve baska bir veritabani için veritabani her arasinda dönüsüm yapmak mümkün gerektigidir. Birden fazla dönüsüm yapmak birçok araç yok çünkü seçim çok norrow olur net arama yaptiginizda. Bazi yeni veri kaynagi ve mevcut araci veri dönüsüm yapacak olsun, bu sizin için oldukça yararlidir. Aksi takdirde, tek dönüstürme yazilimi satin aldiginizda yeni dönüsüm yapmak için hangi yeni bir araç satin almak zorunda.

Tercih ederken iyi bir bilgi tasima araci iyi bir araç üzerinde sifirlama önce bu noktalari göz önünde bulundurun.