internet güvenligi – siber saldirilara karsi bilgisayarinizi korumak için en iyi internet güvenlik ipuçlari

Bu yazida, her bilgisayar kullanicisi siber suç saldirilari önlemek için uygulanmasi gereken bes adim kesfedeceksiniz. Bu gün siber dünya isletmeler ve is yer olarak internet kullanan bireylerin hizla giderek artan sayida büyük ve daha büyük hale gelmektedir. Dogal olarak, siber düsük antivirüs internet güvenligi ile suçlularin hedef bilgisayarlar ve suç faaliyetlerde bulunmak.

Ancak, internet güvenligi saldirilara karsi bilgisayarinizi güvence altina almak için takip edilmesi gereken kurallar vardir:

Yedekleme Veri – Savvy bilgisayar kullanicilari verilerini güvenli ve uzak internet güvenlik saldirilarindan ve düzenli ups geri gerçeklestirmek tutmanin öneminin farkindayiz. Bu tür CD, hafiza karti veya harici sabit disk harici veri depolama aygiti üzerinde verilerinizi yedekleyebilirsiniz. Kullandiginiz cihaz veri boyutu baglidir. Genel fikir sey birincil veri olursa, her zaman bir yerden onlari almak olabilir.

Dosya paylasimi-baska Kaçinilmasi gereken çok önemli bir sey yabancilarla dosyalari. Dosyalari diger bilgisayar kullanicilari iyi bir anti-virüs internet güvenlik olmadan potansiyel olarak bilgisayariniza yok ya da hassas bilgileri çalmak olabilir zararli enfeksiyonlara içerebilir formu olarak bilgisayariniza internet güvenlik savunmasiz hale getirir. Gerekli degilse dosya paylasim kapatin ve devre disi birakmak emin olun.

Baglantisini kesme Internet-Bu internet kullanilmadigi zaman bu yüzden sadece basit formu internet baglantisini ek önlenmesidir. Bu sizin internet güvenligi geçen siber suçlularin olasiligini azaltir.

Güncelleme güvenlik yamalari-bilgisayar programlari bazen saldiri ve bilgisayariniza zarar verme potansiyeli için herhangi bir kötü niyetli kisi için bilgisayariniza bir giris olabilir hatalar içerir. Bu nedenle, düzenli olarak güvenlik yamalari ve artis güncellemek için çok önemlidir.

Güvenlik duvari-Iyi antivirüs yazilimi ve güvenlik duvari saldirilara karsi bilgisayarinizi koruyacak internet güvenligini artirmak için cephanelik önemli bilesenleridir antivirüs yazilimi güncel koruyun. Anti-virüs programi ve güncel güvenlik duvari tutmak için emin olun.