IFTA yakit vergisi yazilim – çabalari en aza indirmek ve performansi en üst düzeye

IFTA Yakit Vergi raporlama ve ödemeler Amerika Birlesik Devletleri ve Kanada’da tüm kamyon sirketleri için önemli bir gerekliliktir. Amerika Birlesik Devletleri ve Kanada 10 ilde tüm 48 eyalette yakit vergileri ayni degildir. Onlar yerine göre degisir, bu nedenle kamyon sirket sahipleri Uluslararasi Yakit Vergi dosya için çok zordur.

Uluslararasi Yakit Vergi Anlasmasi (IFTA) Amerika Birlesik Devletleri ve motorlu tasiyicilar yakit vergi raporlama basitlestirilmesi ile ilgilenen Kanada (Kanada ABD ve 10 ilden 48 eyalette), arasinda ortak bir yasal anlayisidir.

IFTA göre, kamyon sirketleri tüm devletlerin (kamyon var tasiyan feribotlara nerede) üç ayda bir vergi ödemek zorunda. Farkli ülkelerde bile vergi oranlari farklidir ve vergi herhangi bir durumda bir kamyon tarafindan tahrik mil esas alinarak hesaplanir. Kamyon sirketleri günlük olarak sürücüler tarafindan tutulan el günlükleri güvenmek zorundadir. Bu kamyon sirket sahipleri için IFTA vergilendirme süreci tamamlamak için bir kabus daha az degildi.

Kendi filosu için tüm kamyon gelirleri takip birkaç kamyon, sahipleri için zaman alici ve durumda ya sahipleri veya sürücüleri tarafindan herhangi bir hata, yakit vergi raporlama hata olasiligi endiseler tamamen yeni bir dizi neden olabilir eger.

IFTA Yakit Vergi Raporlama bu görevi otomatik ve manuel hesaplama kaynaklanan olasi hatalari en aza indirmek için, bazi sirketler IFTA Yakit Vergi raporlama ile ilgili tüm görevlerini yerine getirmek için özel olarak gelistirilmis özel bir yazilim uygulamasi, ile geldi. IFTA Yakit Vergi Yazilim bu görevi ile ilgili karmasikligi azaltir ve sadece birkaç fare tiklamasi bir oyun yapar. Yazilim tüm hesaplama kendisi tek tek devletler dosya vergilerin dogru ayrintilari saglayan yok.

Nedeniyle çekici bir pazar IFTA Yakit vergi Yazilim , bu tür özel uygulamalarin gelismesinde bazi oyuncular vardir. Ancak, mümkün olan en iyi yazilim uygulamalari takim elbise kumasi ihtiyaçlarini test etmek ve yargilamak için tamamen kamyon sirketi sahipleri etmektir. Lisans, uygulamalari, raporlama özellikleri, ve kullanici arayüzü bir IFTA Yakit Vergi Yazilim satin almak için karar vericiler bazilariydi.