hata 2738 – nasil düzeltebilirim

Visual Basic komut dosyasi yüklü degil veya düzgün bilgisayarda kayitli degil çünkü Hata 2738 genellikle olusur. Bu sorunu gidermek için oldukça kolay oldugunu ve asagidaki paragraflarda adimlari ele alacagiz.

Visual Basic Script yüklemediyseniz, simdi bunu yapmak için emin olun. Microsoft dogrudan indirebilirsiniz, ancak yukarida Windows Vista çalistiran ve eger, o zaman zaten yüklü olmalidir.

Visual Basic komut dosyasi zaten yüklü olan ve hala bir hata 2738 mesaji alirsaniz, sonra tekrar kayit olmaniz gerekmektedir. Sen IDARI haklarina sahip bir kullanici olarak ilk günlügü yapabilirsiniz. Windows 2000 veya Windows XP kullaniyorsaniz, “cmd” yazin sonra “run” tiklayin ve “Baslat” dügmesini tiklayin ve. Eger Vista kullaniyorsaniz, dogrudan “Aramaya Basla” alanina “cmd” girmek gerekir.

Ne zaman Komut Istemi penceresi görüntülenir, “regsvr32 vbscript.dll” yazin ve Enter tusuna basin, ama tirnak isaretleri olmadan. Sadece bir idari böylece daha düzgün yapabilirsiniz, bu yönetici haklarina sahip bir kullanici olarak giris esastir. Bu sistemde Visual Basic komut dosyasi kaydeder.

Yukaridaki adimlari gerçeklestirildikten sonra, hata 2738 artik görünmelidir, ancak sizin kayit optimize etmek ve olasi herhangi bir sorun için taramak için bu noktada iyi bir fikirdir. Bu kayit defteri temizleme yazilimi kullanarak yapabilirsiniz. Bir kayit defteri temizleyici tüm Windows kayit defterini tarar ve sorunlar arayacaktir. Bu sorunlu alanlar buldugunda, sorunlari çözecektir. Kayit da daha yumusak ve daha güçlü bilgisayar ortaminda sonuçlanan optimize edilmistir.