ayar birimleri ve 3d izgaralari

Bu çogunuz için temel bir çalisma olsa da, bazi insanlar bu ayarlar üretiminde hayati bir adimdir yapma, bu ayarlar ve 3D programlarinda nesneleri olusturmak ve yerlestirme hata ile mücadele bakmaktadir.

Açilan menüden Izlenme, Birimler Kur’u tiklatin.

Birimler Ayarlari iletisim kutusunda, ABD Standard almak ve listeden Ayaklar Kesirli / w Inç seçin. Varsayilan de diger degerleri birakin ve sahnelerde tüm nesneler için bir iyi düsünülmüs adlandirma düzeni hazirlamak için zaman OK.Take basin.
Varsayilan Box01, Cylinder01, 3D program tarafindan atanan Line01 isimleri kullanmayin. Hizli bir sekilde standart nesne adlandirma kurallari olmadan kayip ve verimsiz hale gelecektir. 3D programlari adi iletisim kutusunda Göre Seç küçük harfe duyarli siralama saglar.

Bu seçenegin yararlanmak, onu listenin en yakin önemli nesneleri tutarak verimliligi artirabilir. Olasi bir adlandirma senaryo olabilir:

OBJECT_NAME: Önemli animasyonlu nesneler için tüm kapaklar kullanin

Objectname: duragan nesneler için açmasinin kapaklar kullanin

Pathname: 2D nesneler için tüm küçük harf kullanin.

Açilan menüden Izlenme, Grid ve Snap Ayarlar ‘i tiklatin.

Izgara ve Snap Ayarlari iletisim kutusunda, Ana Izgara sekmesi seçin.

Tip Izgara Araligi alaninda 0’6 “ve Binbasi Hatti Her N. alaninda 8 ve iletisim kutusunu kapatin.

Dosya açilir menüsünden, Farkli Kaydet’i seçin ve dosya 3D ApplicationSTART ile alt \ 3DSyour 3D Uygulama \ PERDE, dosyayi kaydedin. 3D Uygulama. Simdi, 3D Uygulama otomatik olarak ayar bilgilerini yeni bir dosya açin ya da Dosya / açilan menülerden Sifirla her zaman yükler.

Artik Izgara Araligi alaninda ayarlanan dereceye kadar nesne olusturma veya nesne dönüsümleri kontrol etmek için Snap ve Nesne Yakala araçlarini kullanabilirsiniz. Ayarlari hizli bir sekilde ekranin sag alt kisminda Yapis simgeleri herhangi tiklayip ayarlarini degistirerek ayarlanabilir.